Artvin Boğaları İnegölspor’a parkeyi dar etti

0
512

Artvin Belediyespor basketbol takımı, Türkiye Basketbol 2.Ligi 1.haftasında İnegöl Belediyespor ile karşı karşıya geldi. Merkez Kapalı Spor Salonunda oynanan mücadeleden Artvin Belediyespor 99-83 galip ayrıldı.

Artvin Belediyespor; Mustafa, Mehmet Ali, Kemal Can, Aydın beşlisiyle maça başladı. İlk periyot iki takımında karşılıklı sayı bulmasıyla çekişmeli bir şekilde geçti. İlk çeyreği deplasman takımı İnegöl Belediyespor 29-23 önde tamamladı.

Mücadelenin ikinci çeyreğine hızlı başlayan Artvin Belediyespor üst üste bulduğu basketlerle farkı kapatarak periyodun ilk 5 dakikalık bölümünü önde tamamlarken, konuk takım oyuna ortak olmaya çalıştı fakat ikinci periyotta yalnızca 11 sayı üretince soyunma odasına 52-40 önde giden taraf Artvin Belediyespor oldu.

Karşılaşmanın 3. Periyodunda harika oyun ortaya koyan Artvin Boğaları üçüncü çeyrekte 24 sayı üretirken, İnegöl Belediyespor  13 sayıda kaldı.

Final periyoduna 76-53 önde giren Artvin Belediyespor 4. Periyotta aradaki farkı koruyarak karşılaşmadan 99-83 galip ayrıldı.

Artvin Belediyespor’un en skorer oyuncular; 8 sırt numarasıyla 19 sayı üreten Mustafa Erdoğan, 11 sırt numarasıyla 18 sayı üreten Oğuzhan Turan, 35 sırt numarasıyla 13 sayı üreten Kemal Can Aktuna oldu.

Maçtan sonra Artvin Belediye Spor Antrenörünün yaptığı açıklamada “Bu seneki hedefimiz ligi en üstte bitirmek bunun için elimizden gelenin en iyisini yaparak evimizdeki bu tür maçları kazanarak deplasmandaki bir iki hatayı telafi etmiş oluruz. Bugün buraya gelip bize destek olan Artvin halkına teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki maçlarda daha da dolu tribünlere oynarız” dedi.