Artvin Hopaspor bir stada ihtiyacı var

0
82

Artvin Hopaspor Kulüp Başkanı Lütfü Kolçak, kulübün faaliyetleri, projeleri ve sorunları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Artvin Hopaspor Kulüp Başkanı Lütfü Kolçak, kulübün en büyük sorununun bir stat eksikliği olduğunu ifade ederek “Bugün ha dediğiniz de 8-10 bin taraftara ulaştığınız bir şehirden bahsediyoruz. Biz geçen sene Kayseri’de 8 bin taraftara ulaştık. Daha önce BAL liginde Sivas’ta 15 bin taraftara ulaştık. Hopa halkı futbolu seviyor. Futbolsuzda yapma şansı yok. İki kişi otursun muhakkak futbol konuşacak. Ama eksik nedir stadımızdır” dedi.

Başkan Kolçak, acilen yeni bir stat gerektiğini belirterek, “Mevcut bir sosyal tesisim olduğu anda Artvin’deki bütün çocuklarımı A.Hopaspor’a kazandırmaya kararlıyım” dedi.

-YÖNETİM OLARAK YAZ OKULU AÇMAYA KARAR VERDİK

Başkan Kolçak, Artvin Hopaspor Kulübü olarak yaz okulu açmayı planladıkları söyledi. Başkan Kolçak, “Bu sene Hopa’da yaz okulunu açıyorum. Yaz okulunu açmaya yönetim olarak karar verdik. Okulların bitmesi ile beraber Hopa’da yaz futbol okulu açılacak. Çünkü bunu temele, 7-8 yaşa indirmek zorundayız. Oraya indirmeyince olmuyor. Tabii ki tesis ve yatacak yer sorunumuz var. Bunu inşallah çözeceğiz” dedi.

-ARTVİN HOPA’DA STAT EKSİĞİMİZ VAR

Yeni stat projelerine ilişkinde bilgiler veren başkan Kolçak, Artvin Hopaspor’un ciddi manada taraftarının olduğunu belirterek, “Artvin’de ve Hopa’da stat olmazsa olmazlarımızdan birisidir. Bu yapılmak zorunda. Çünkü Hopa’da futbol var mı var. Ama eksik var mı var. Stat eksiğimiz var. Burada tesis olması gerekiyor. Saha olmak zorunda. Bugün Karadeniz’de taraftar deseniz, tribünlerim çok şükür doluyor, taşıyor. İnsanlar gelemiyor. İnsanlara yetmiyor. Bugün ha dediğiniz de 8-10 bin taraftara ulaştığınız bir şehirden bahsediyoruz. Biz geçen sene Kayseri’de 8 bin taraftara ulaştık. Daha önce BAL liginde Sivas’ta 15 bin taraftara ulaştık. Hopa halkı futbolu seviyor. Futbolsuzda yapma şansı yok. İki kişi otursun muhakkak futbol konuşacak. Ama eksik nedir stadımızdır” şeklinde konuştu.

-ARTVİN HOPASPOR’A BİR STAT GEREKTİĞİ UNUTULMAMALI

Yeni stadyum için yol kat ettiklerini ancak yaşanan deprem sonrası projenin de durduğunu belirten Kolçak şöyle konuştu:

“Bu yıl ben bu kulübe gelirken, en büyük projem stattı. Buradan tekrar spor bakanımıza, Artvin valimize, STK’lara, Siyasi temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Gençlik spor il müdürümüz, ilçe müdürlerimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, sayın Cumhurbaşkanı Başdanışmanım İsrafil Kışla bey, Erkan Balta beye buradan tekrar teşekkür ederim. Bir yol kat ettik ama depremle beraber durduk. Asrın felaketini yaşadık. Evet deprem bizi durdurdu. Bizi değil aslında ülke olarak yatırımları durdurdu. Ama bu sürecin devamı muhakkak vardır. Yani sonuçta futbol oynanacak. Statlarımız açılacak mı? Açılacak. Bu olmak zorunda. Ama bir şekilde Artvin Hopaspor’a bir stat gerektiği unutulmamalı. Bu kesinlikle yapılmak zorunda. Çünkü bu stat olmayınca, bu kulübün devamlılığını sağlayamazsınız. Ne kadar ileri gideceksiniz?”

Statla ilgili projeler yaptık. Değerli bakanımızla, vekillerimizle bunu konuştuk. Mevcut alan üzerinde bir çalışma yaptık. Mevcut alan yıkılıp yeni baştan yapılsa da yeterli mi? Bugünkü şartlarla belki yeterli. Çünkü o stat günde ortalama 8-10 saat sürekli antrenman yapılıyor ve sürekli maç oynanıyor. Stadın hiç dinlenmesi yok ve aynı zamanda bizim stadımız sentetik bir stat. Sentetik olduğu için biz bu statlara futbolcu getirmekte dahi sıkıntı yaşıyoruz. Futbolcu geliyor. Stadı görüyor. Sosyal etkinlik yok. Tesisimiz buna müsait değil.

Tesisimizde toplamda 25 kişiyi barındırabiliyoruz. Ama burada mevcut alanı yıkıp bir stat yapsak. Yanında muhakkak bir tesis yapılabilir mi yapılabilir. O zaman ne olur? Artvin halkı göçebe bir halktır. Yaz gelince köye, kış gelince şehre gelir. Ben yaz okulu açmak istiyorum. Mecburen 8 yaşındaki çocuğunu köye götürmek zorunda kalacak. Benim bir sosyal tesisim olsa, onu barındırabilsem, ona yiyecek yer, içecek yer, sosyal etkinlik sağlamak zorundayım.

Biz bu sene gelirken şu hedeflerle geldik. Artvin’in bütün ilçelerini, bunu Hopaspor olarak değil, Artvin Hopaspor olarak tanıtmak istedik. Yani Artvin’in 8 tane ilçesi var. Neden başka ilçelerden çocuklar Hopa’ya gelip maç oynamasın? Burada antrenman yapsın. Burada bir üst kulüp olsun. Beraberce bu maçlarımızı yapalım istedik. Ama şunu bilsinler ki Artvin halkı çok istiyorum. Ama mevcut sosyal tesisim yoktur. Mevcut bir sosyal tesisim olduğu anda Artvin’deki bütün çocuklarımı A.Hopaspor’a kazandırmaya kararlıyım. “