Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları Yayınlanmaya Devam Ediyor

0

ARTVİN  Artvin’de Mülki Erkan, yerel yönetimler, siyasiler, dernek ve odalar Kurban bayramı mesajları yayınladılar.

hopa kaymakami mehmet ali ozkanHopa Kaymakamı Özkan “Dostluğun barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz”.

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, “Kurban Bayramı” mesaj yayımladı. Özkan mesajında şunları söyledi:Dostluğun barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz.

Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin en derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir. Bayram insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel bir gündür.

Bu vesileyle; sizlerin ailenizin, tüm kurum çalışanlarınızın ve Hopalı hemşerilerimizin Kurban Bayramını tebrik eder, bayramın ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, esenlik ve mutluluk getirmesini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım”.

HOPA’DA KUTLAMA PROGRAMI:

13.09.2016 Salı Günü 11.00 – 11.30

Belediye Parkında Bayramlaşma

11.30 – 12.00 İlçe Jandarma Kom. Ziyaret

12.00 – 12.30 İlçe Emniyet Müd. Ziyaret

12.30 – 13.00 Hudut Böl. Kom. Ziyaret

arhavi kaymakami seref aydinArhavi Kaymakamı Şeref Aydın “Toplumsal huzurumuzu ve birliğimizi temsil eden bu değer ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı kurban bayramını hep birlikte karşılamanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi.

Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milletimizin manevi değerleri arasında büyük bir önem ve yeri bulunan bir Kurban Bayramını daha sağlık ve huzur içerisinde karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, ortak değerleri paylaşmanın, kırgınlıkların unutulup, dostluk ve sevgiyle gönülleri yakınlaştırmanın zamanı olan bayramlar çok özel günlerdir. Toplumsal huzurumuzu ve birliğimizi temsil eden bu değer ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı kurban bayramını hep birlikte karşılamanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu duygular içerisinde, vatanı için canlarını veren şehitlerimizin ailelerinin, çocuklarının, kahraman gazilerimizin, yetimlerimizin, onlara her zaman sahip çıkan aziz milletimizin, kıymetli Arhavili hemşerilerimizin ve çalışma arkadaşlarımın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bu bayramın kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini, milletimiz ve insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olması dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kurban Bayramı dolayısıyla, 13/09/2016 Salı günü ilçemizde 10.30/11.30 saatlerinde Arhavi Merkez Yeni Camii Meydanında bayramlaşma programı yapılacaktır. Tüm halkımız davetlimizdir”.

 

mehmet kocatepe

Kocatepe “Bayramlar Toplumsal Hayatı Canlandıran Özel Günlerdir”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Kocatepe, yayınladığı mesajında Kurban Bayramının tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluklar getirmesini temenni ederek vatandaşlarının bayramını tebrik etti.

Kurban Bayramı’nın; Türk milleti, İslam dünyası ve bütün insanlık için barış ve huzur getirmesini temenni eden Başkan Kocatepe, mesajında; “Kurbanların kesildiği, fakirlerin gözetildiği, akrabaların, komşuların, arkadaşların hatırlandığı ve ziyaret edildiği bu kutlu günlerde, millet olarak birlik ve beraberlik içinde Kurban Bayramı’na kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Bayramlar sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı günlerdir. Böyle günlerde, yanı başımızdan başlayarak, bu bayram iklimini elimizin uzandığı her yere taşımalı, yaşanan acıları da, sevinçlerimiz gibi paylaşmalıyız. Dayanışmayı ve yardımlaşmayı güçlendiren, sıkıntı ve kaygılardan uzaklaştıran, ortak duygularda buluşturan bayramlar, huzur ve coşku kaynağıdır. Huzur ve barışın egemen olduğu, adalet ve hukukun gözetildiği, savaş, terör ve yoksulluğun geride kaldığı bir dünya için bayramların, insanlık âlemine, insanca yaşamak adına, yeni imkânlar getirmesini diliyorum. Bayramlar, yalnızlaşan modern insanlara, kendini ve çevreyi fark etme imkânı sağlar. Topluma sevgiyi ve dostluğu paylaşma imkânı sunar. Bayramlar, milli ve dini hislerimizi artıran, akrabalık bağlarını kuvvetlerinden, toplumsal hayatı canlandıran özel günlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin, ülkemizin ve değerli hemşerilerimizin Mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Kurban Bayramının ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin huzur ve mutluluğuna, barışa, kardeşliğe ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

 

hopa-belediye baskani nedim cihan

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan kurban Bayramı mesajı yayınladı.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan kurban Bayramı mesajı yayınladı. Cihan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bayramlar mutlulukların paylaşıldığı, birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının güçlendirildiği, dargınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına, sosyal yardımlaşmaya ve dayanışmaya sebep olan ulvi ve müstesna günlerdir.

Bayramı bayram bilip her günümüzün bayram gibi olması dileklerimle Hopalı hemşerilerimin ve İslam aleminin kurban bayramını kutluyor. Sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu mübarek günlerin ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve esenlik getirmesini diliyorum”
hopa akparti-ilyas guvenAkparti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven AK Parti Hopa İlçe Yönetim Kurulu adına Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Akparti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven Akparti Hopa İlçe Yönetim Kurulu adına Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Güven yayımladığı mesajında; “Ülkemiz büyük sınavların içinden milli birlik ve kardeşlik duygusuyla tam bir kararlılıkla geleceğe doğru yürüyor. İslam dünyası birçok acılarla karşı karşıya, insanlar ciddi risklerle, tehditlerle karşı karşıya. İşte böyle günlerde bayrama yeni anlamlar katmak gerekiyor. Özellikle son dönemlerde eti tırnaktan ayırmaya çalışanlar, ülkeyi bölmek isteyenler, vatandaşlarımız arasında fitne tohumu ekmek isteyenlere karşı bayramı da bir mübarek vesile olarak görelim ve omuz omuza verelim. Bayramlar her birimizin Rabbimize ve bütün kardeşlerimizin birbirine yakınlaştığı günlerdir, muhasebe günleridir, yaptıklarımızı gözden geçirme günleridir, kucaklaşma günleridir muhabbetle, birbirini aşkla seven insanların, dostların, inananların ve bütün insanların kucaklaştığı günlerdir. Bu kucaklaşma gününde mutlu ve muhabbet dolu nice bayramlar diliyorum. Hac ibadeti için kutsal topraklarda bulunan hacılarımızı tebrik ediyor, Haclarının ve kurbanlarının kabul olmasını diliyorum. Bu düşüncelerle tüm hemşerilerimizin ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyor, huzur dolu, saadet dolu bir bayram geçirmenizi yüce Allah’tan temenni ediyorum”.

 

istad-huseyin altunbayrak

İstanbul Arhavililer Derneği İSTAD başkanı Hüseyin Altunbayrak kurban bayramı için bir mesaj yayınladı.

İstanbul Arhavililer Derneği İSTAD başkanı Hüseyin Altunbayrak kurban bayramı için bir mesaj yayınladı. Başkan Altunbayrak mesajında şunları söyledi:” Değerli hemşerilerim; Bir kurban bayramına daha hep birlikte kavuşacak olmanın sevinci içindeyim.
Bayramlar ki, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, “Ben’i” “Biz” yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verilip, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.

Bayramlar ki insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik hislerinin güçlendiği zamanlardır. Bütün bu değerleri barındıran dinimizin anlamlı günlerinden biri olan Kurban Bayramı, özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı da ifade etmektedir. Bu vesileyle toplumsal birliğimizi daha da güçlü tutmalıyız. Bu anlamlı ve özel günlerde, akraba ve komşularımızın yanı sıra kimsesizlerimizi de ziyaret ederek Kurban Bayramı’nın ruhuna uygun yaşamalıyız. Bayramlarda, sevgi, saygı, özveri, fedakârlık ve güzellikler adına ne varsa harmanlayıp bunları gönülden gönüle sunabilmeliyiz. Farklı anlayışlarından dolayı insanları yargılamadan, sınıflandırmadan ve ötekileştirmeden gönül kapılarımızı birbirimize açmalı, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve merhamet elimizi birbirimize uzatmalıyız. Varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz aile büyüklerimizi ziyaret etmeli, çocukları sevindirmeliyiz 

Saygıdeğer hemşerilerimle birlikte bir bayramı daha kutlayacak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşarken, Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa, İslam âlemine, ülkemize sağlık ve huzur getirmesini diliyor, tüm hemşerilerimin ve tüm Türkiye’nin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”.

 

Seçkin Kurt Kurban Bayramını Kutladı

Artvin’in genç ve başarılı iş adamlarından Cumhuriyet Halk Partisi bir önceki dönem İl Başkanı Seçkin Kurt Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Seçkin Kurt yayımladığı mesajda; “Kurban Bayram’ımızın ülkemizin birlik ve beraberliğe özenle ihtiyacı olduğu bu zor günlere denk geldiğini belirterek “Mübarek Kurban Bayramımızın ülkemize birlik, beraberlik, barış ve huzur getirmesi temennisi ile tüm İslam Aleminin, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve tüm Artvin Halkının bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

AGC Başkanı Zeki Alkan Kurban Bayramı Mesajı yayınladı

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Alkan mesajında şunları kaydetti: “Bize sevgimizi, birlik ve beraberliğimizi gösterme fırsatı veren bir Kurban Bayramını daha hep birlikte kutluyoruz. Bayramlar; kardeşlik, sevgi ve hoşgörü ortamının yeniden tesis edilebilmesine imkân sağlayan müstesna günlerdir. Modern hayatın koşuşturması içinde karşılıklı ziyaretleşme fırsatı bulamayan bizlere, bir nebze olsun soluklanıp kendimizi ve yanı başımızdakileri fark etme imkânı sunan, içimizdeki karşılıksız sevme ve paylaşma duygumuzu yoğunlaştıran, sosyal yapımızı ve aile bağlarımızı güçlendiren Kurban Bayramınızı Kutluyor, sağlık ve huzur içerisinde sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz nice bayramlar temenni ediyorum. Tüm hemşerilerimizin ve İslam âleminin, aileleri ve sevdikleri ile birlikte nice mutlu bayramlar geçirmesini diler, bayramınızı en içten duygularla tebrik ediyorum”