Atmaca Zamanı – Engin Korkmaz

0
992

Engin Korkmaz

Sezon başından beri inişli çıkışlı bir Hopaspor izliyoruz. Aslında takım kalite anlamında üst sıraları zorlayacak bir ekip. Takıma bireysel olarak baktığımızda genç olmalarına rağmen Süper Lig görmüş oyuncuları da barındıran bir kadro yapısı görüyoruz.

Bu ligi bilen, oyuncuları tanıyan bir hoca ile iyi bir takım olacağımızın sinyallerini almıştık önceki maçlarda. Yapılan ağır eleştiriler olsa da biraz sabredilirse sezonun ikinci yarısında yapılacak küçük bir takviye ile play-off potasında görebiliriz Hopaspormuzu.

Hafta içi oynadığımız Silivri maçında aldığımız mağlubiyeti ölçü almamak gerektiğini, rakibin futbol değil de “yere yatmaca” oynadığını paylaşmakta fayda var. Buna rağmen maçın ikinci yarısı iyi oynamamıza rağmen bir türlü gelmeyen gol, sahadanmağlup ayrılmamıza neden oldu maalesef.

Gebzespor maçı ve Mustafa Pınar

Bir hafta içinde oynayacağımız 3.maç olan Gebzespor maçı, takımda yorgunluk ve moralsizlik etkisi ile zor geçecek bir maç olarak bekleniyordu. Fakat takım kendi saha ve seyirci avantajını sonuna kadar mükemmel kullandı, özellikle ikinci yarının başından itibaren inanılmaz bir mücadele vardı sahada.

Mustafa Pınar’ın etkili oyunu tribünleri mest etti. Tecrübeli oyuncu takımını orkestra şefi gibi yönetti. Bir penaltı yaptırıp, üç asist yapan oyuncumuz, bu takım için ne kadar önemli olduğunu da göstermiş oldu.

mustafapınar

Her oyuncumuz inanılmaz işler yapsa da geldiği günden beri hırsı ve mücadelesi ile takımı ateşleyen taraftarın sevgisini kazanan İsmail’e değinmeden olmaz. İsmail her geçen gün daha fazla üstüne koyarak ilerliyor.

Bir parantez de Canberk için açmak gerek. Genç futbolcu; bir türlü gol yollarında etkili olamaması ile eleştiri oklarını geldiği günden bu yana üzerine çekiyor. Canberk’in şansızlığı geçtiğimiz yıl gol kralı olan Bilal Çebi’nin takımımızdan gidişi. Çebi’nin gidişi sonrasında yaşananlar; herkesin forvet hattında beklenti içine girmesine sebep oldu.

Canberk’e inanalım

Canberk, Gebzespor maçında 86.dakika da oyuna girmesine rağmen takımın son golünün asistini yaptı. Taraftarında bağrına bastığı genç golcü, futbol şansının da yanında olmasıyla, umarım takımın ilerleyen günlerde en önemli isimlerinden olacaktır.

Şimdi önümüzde Tekirdağ ekiplerinden Velimeşespor deplasmanı var. Kendi sahamızda bulduğumuz moralle, Tekirdağ deplasmanından “üj – bej” golle dönmek tek isteğimiz.

Hopasporla kalın…