Eski Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün Vefat Etti

0
700

ARTVİN-Ankara’dan Artvin’e acı bir haber geldi. 01 Ağustos 2016’nın son saatinde Ankara’da yaşanan trafik kazasında ilimiz efsane isimlerinden birini trafik canavarına kurban verdi. Artvin’in eski Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün, geçirdiği trafik kazasında vefat etti.

01 Ağustos 2016 tarihi Artvin için kolay unutulacak bir tarih olmayacak. 1 Ağustos’un son saatine girildiğinde Ankara’dan çok acı bir haber geldi. Ankara-Eskişehir yolu üzerinde bulunan Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nın önünde seyir halinde iken bir jeepin aracına arkadan çarpması sonucunda kullandığı aracın kontrolden çıkması sonucunda yol süpürme aracına arkadan çarpan Artvin’in efsane belediye başkanlarından Dr. Emin Özgün, vefat etti. Araçta sadece kendisi bulunan Emin Özgün, olay yerinde vefat ederken, yakınları olayı duyar duymaz kaza mahalline koştular. Özgün’den gelecek iyi bir haber için olay yerine gelen Özgün’ün yakınları ve sevenleri üzüntülü haberi olay yerinde aldılar.

Trafik Canavarı Özgün’ü Alıp Götürdü

Artvin’in 1999-2014 yılları arasında CHP’den belediye başkanlığı yapan Dr. Emin Özgün, Ankara’da geçirdiği trafik kazasında vefat etti. Edinilen bilgiye göre Ankara-Eskişehir yolu üzerinde seyir halindeyken bir jeepin aracına arkadan çarpması sonucunda yol süpürme aracına arkadan çarpan Özgün’ün aracı büyük hasar gördü. Özgün, olay yerinde can verirken, Özgün’ün öldüğü haberi Artvin’e kısa sürede ulaştı. Ankara’daki arkadaşları ve siyasiler haberi alır almaz kaza mahalline ulaşmaya çalışırlarken, Artvin’de de demokrasi nöbeti etkinliklerindeki program durduruldu ve haber kamuoyuna duyuruldu.

Özgün’ün Cenazesi Atatürk Hastanesi’ne Kaldırıldı

Artvin’in eski Belediye Başkanı Emin Özgün’ün cenazesi Ankara Atatürk Hastanesi’ne kaldırıldı. Atatürk Hastanesi’nin morguna Özgün’ün cenazesinin kaldırıldığı haberini duyan Artvinliler ve Özgün’ün yakınları habere inanmak istemediler. Atatürk Hastanesi’nin morgunda CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Ertan Küçükay, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy, Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Nuri Kemal Demirel, Artvin eski Belediye Başkan Yardımcısı Erdinç Eldemir, Çay Tv Ankara Bölge Sorumlusu İbrahim Eksilmez, işadamlarından Ergün Atlılar, Metin Ergül, Atatürk Hastanesi morguna ilk koşan isimler oldular.

Artvin’den Bir Otobüs Hemen Ankara’ya Hareket Etti

Artvin eski belediye başkanı Dr. Emin Özgün’ün vefat haberini büyük bir üzüntü içerisinde aldı. Önce kimse duyduğuna inanamadı. Haber Artvin’deki demokrasi mitingi sırasında gelince mitingdeki etkinlikler Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin isteği ile kesildi. Haber anons edildi. Haberi duyanlar hemen internet sitelerinden habere ilişkin detayları öğrenmeye çalıştılar. Emin Özgün’ün yakınlarını ve siyaset arkadaşlarını tanıyanlar telefonlarına sarıldılar. Artvin CHP İl Örgütü ve CHP’lilerde gerek Milletvekili Uğur Bayraktutan gerekse de Özgün’ün ailesini arayarak daha sağlıklı haber almaya çalıştılar. Haberin kesinleşmesinin üzerine CHP İl Örgütü bir otobüs hazırlatarak geniş bir katılım ile hemen Ankara’nın yolunu tuttular. Başkanlarını son yolculuğunda olmak ve ailenin bu zor anlarında yanlarında bulunmak üzere yola çıkan otobüs 16 saatlik yolculuğun ardından Ankara’ya ulaştı ve Atatürk Hastanesi Morguna gitti. Burada aileye başsağlığı verenler Özgün’ün evine de giderek Özgün’ün eşi ve çocuklarına taziyelerini ilettiler. Aynı şekilde Ankara’da bulunan iş, siyaset ve stkların temsilcileri ile yüzlerce Artvinli hem Atatürk Hastanesi’nin morguna hemde Özgün’ün evine koştular. Herkesi şoka uğratan haberin ardından aile defin için önemli bir karar verdi.

Ailenin Defin Yeri Kararı Ankara Oldu

Yaşadığı dönemde her zaman Artvin’de gömülmek isteyen Dr. Emin Özgün’ün cenazesinin nereye defnedileceği sorusu ise yanıt buldu. Özgün’ün eşi ve çocukları defin yeri olarak Ankara Karşıyaka mezarlığına karar verdiler. Bu karar Özgün’ün sevenlerini üzse de yine de ailenin verdiği bu karara saygı gösterildi. 02 Ağustos 2016 Salı günü ikindi namazına müteakip defnedilmesi kararı verilirken Artvin’den gelen yoğun talep defin gününü değiştirdi. Aile tarafından verilen yeni karar ile Artvin’in efsane belediye başkanı Emin Özgün’ün cenazesi 03 Ağustos 2016 günü öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karşıyaka mezarlığına defnedileceği açıklandı.

Artvin’den Ankara’ya İnsan Seli Gidiyor

3 dönem Artvin’e büyük hizmetlerde bulunan ve kalbi Artvin ile atan efsane belediye başkanlarından Dr. Emin Özgün’ün vefat ettiği haberi Artvin’de geniş yankı buldu. Haberi duyanlar önce inanamadılar ardından internet sitelerinden haberi teyid edince Ankara’ya gidebilmek için harekete geçtiler. CHP’nin kaldırdığı otobüs ile çok sayıda Artvinli ilk anlarda Ankara’ya giderlerken, cenazenin tarihinin ertelendiği bilgisini alan yüzlerce Artvinli de Ankara’ya gitmek için harekete geçtiler. 03 Ağustos 2016 günü Artvin’den bini aşkın vatandaşın efsane başkanın cenazesine katılması bekleniyor.