Fındıklı’da AKP heyetinin esnaf ziyaretinde esnafa hakaret ve ceza tehdidi

0
792

Rize Fındıklı’da esnaf ziyareti sırasında AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak beraberindeki heyete ‘iyi değiliz diyen” esnaf ceza ile tehdit edildi.

Fındıklı’da AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak beraberinde AKP’lilerden oluşan heyet esnaf ziyareti sırasında ilçede dondurmacılık yapan esnaf Şükrü Aksoy’a “nasılsınız” sorusunu yöneltti. Aksoy “iyi değiliz, iyi olmamızı mı bekliyordunuz” yanıtına Yazıcı sessiz kalırken AKP’li Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban Aksoy’a “Terbiyesizlik yapma” diye hakaret etti. Aksoy ise “bana terbiyesiz diyemezsin, asıl terbiyesiz sensin” diye karşılık verdi. Çıkan tartışmayı Hayati Yazıcı “tamam tamam” diye sonlandırdı ve heyet birlikte uzaklaştı.

Bakan ayrıldıktan sonra 5-10 dakika sonra zabıta ekibi dondurmacı dükkanına gelerek  Şükrü Aksoy’un eşi Arzu Aksoy’a dışarıdaki masaları kaldırmasını söyedi. Zabıta ekibi ayrıldıktan sonra ise Fındıklı Zabıta Amiri Çetin Toraman, Aksoy’un dükkanının yanındaki lokantacıya camekandaki 1 Mayıs, 6 Mayıs anma afişlerinin, sandalye ve masaların kaldırmasını kaldırmadığı takdirde her gün ceza yazacağını söyleyerek tehdit etti.

Yaşanan bu olay üzerine Fındıklı Esnaf Odası Başkanı Şakir Erduran Fındıklı Zabıta amirliğiyle yaptığı görüşmede bu uygulamanın haksız bir uygulama olduğunu ve tek bir esnafa uygulanamayacağını, yasaların herkes için geçerli olduğunu, belirtti.