Hopa’da Çocuk Üniversitesi Açıldı

0
902

Hopa’da üniversitelerin en sevimlisi Lütfü Akkaya okul öncesi Çocuk Üniversitesi açıldı.

Hopa’da üniversitelerin en sevimlisi Lütfü Akkaya okul öncesi Çocuk Üniversitesi açıldı. Hopa Şahin Tepesi Aden konutları yanında açılan Çocuk Üniversitesinin açılışına, Hopa Kaymakamı Ferit Gözükmez, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek ve Ticaret Odası Yönetim kurulu Üyeleri Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcıları Turan Şentürk ve miniklerin aileleri katıldı.

hopacocuküni1

MERHUM LÜTFÜ AKKAYA’YI RAHMETLE ANIYOR, İBRAHİM AKKAYA’YI  BÖYLE BİR KURUM KAZANDIRDIĞI İÇİN KUTLUYOR, TEŞEKKÜR EDİYORUM

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini Hopa Kaymakamı, Ferit Görmez, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Okul Öncesi Lütfü Akkaya Çocuk Üniversitesi Müdiresi Serpil Yılmaz ve eşi Uğur Yılmaz birlikte kestikten sonra okul gezildi.

3 katlı eğitim kurumunda okul öncesi için gerekli tüm fiziki şartların yerine getirildiği, dünyada ve Türkiye’de geçerli olan standartta donanım sağlandığı görüldü. Çocuklar için uygun mobilya, lavabo ve kaliteli oyuncaklar, yangın merdiveni, bahçe dizaynı ile Artvin’de örneği olmayan bir kurum olarak büyük beğeni topladı.