Hopa’da Miniklerden Muhteşem Okuma Bayramı

0
557

HOPA Hopa Mehmet Akif Ersoy ilköğretim okulu 1 A sınıfı okuma bayramı şenliğinde alışılmışın dışında birçok etkinlikle izleyenlere kendilerini hayran bıraktı.

Sınıf öğretmenleri Canan Özdoğan’ın hazırlamış olduğu programa okul müdürü, müdür yardımcısı öğretmenler ve veliler katıldı.

Her birinin birbirinden güzel olduğu sunumların içerisinde kızının şiirine Deniz Öğretmen kemanla eşlik etti. Etkinlikte baba ve oğlunun Nazım Hikmet’in “Tahir ile Zühre” şiirini okumaları gösteriye renk kattı.

1/A sınıfı sınıf annesi aynı zamanda tiyatro eğitmeni olan Nurgül Güngör Bağdatlı tarafından hazırlanmış olan “pamuk prenses ve yedi cüceler” adlı oyunda gösteriye sunuldu.

Son olarak bir gösteri vardı ki bu akıllardan hiç silinmeyecek kadar güzeldi. Atatürk etkinliğinde, “Atatürk ve çocuğun konuşması” duygu dolu anlar yaşanmasına sebep oldu. Programın sonunda sınıf öğretmeni ve öğrencileri ayakta alkışlandı.

1/A Sınıfı öğretmenine bu kadar etkinliğin bir arada hazırlanmasının çok zor olduğu söylenirken Canan Özdoğan; her anını titizlikle hazırlarken aynı zamanda büyük bir zevk aldığını söyledi. Özdoğan, “Çocuklarına çok güvendiğini ileriki yıllarda daha güzel programlar hazırlayacaklarını” ifada etti.