Liselilerin tribündeki sesi: DAÇ Lise Tayfa

0
935

Hopaspor tribünlerinin Denizin Asi Çocukları Lise Tayfa (DAÇ) grubundan Kaan Kabaosmanoğlu ve Sinan Umut Topaloğlu ile birlikte Hopa tribünlerini ve Hopa gençliğinin sorunlarını konuştuk.

DAÇ lise tayfa nasıl kuruldu ?
Futbolseverlerin de yakından bildiği gibi tayfacılık bir tribün geleneğidir. Biz de Denizin Asi Çocukları’nın 13 senedir stadlarda hayranı olarak büyüdüğümüz bir memlekette Denizin Asi Çocukları grubunun liselerde hayat bulması için DAÇ Lise tayfayı kurduk. =

DAÇ lise tayfanın yapılanmasından biraz bahseder misiniz ?
Kolektif bir yapıya sahibiz. Zaten biz Denizin Asi çocukları taraftar grubunun bir parçası olduğumuzdan dolayı o kolektif yaşamın bizim de yapılanmamızda rolü büyüktür. Ana grupla iletişim halinde bulunan sözcülerimiz vardır.

 

Liselerdeki faaliyetleriniz nelerdir?
Liselerde Hopaspor aşkı olan bütün arkadaşlarımızı tribünlere çekmek ve Hopasporlular olarak derslerimizde başarıları arttıracak faaliyetlerde bulunmak.

Tribündeki faaliyetleriniz nelerdir?
Denizin Asi Çocukları’nın tribünlerde küfür değil Kazım Koyuncu’nun şarkılarıyız diye çıktığı yola ek olarak bizler de tribünlerde Metin Lokumcu’nun yolundan giden öğrencileri olarak sadece futbola değil sosyal konulara da değinen bir topluluğa sahibiz.

dac1

Futbol dışında ilgilendiğiniz ve organizasyon düzenlemek istediğiniz alanlar var mıdır?Hepimiz sosyal insanlarız. Futbol dışında sporun, sanatın ve insanın içinde bulunduğu her alanda var olmak isteriz. Fakat ülkemizin içinde bulunduğu durum önümüze bir engel olarak çıkmaktadır. Bunun en açık örneği geçen hafta bu gün Barış Atay’ın Sadece Diktatör oyununa hukuksuzca yapılan engellemeler en büyük örnektir. Şartlar böyleyken yapacağımız tüm organizasyonlardan kaygılıyız. Ama bizler var oldukça önümüze gelen tüm engellere aldırmadan her zaman sanattan ve bilimden yana olacağız.

Futbola bakış açınız nedir?
Futbol kolektif bir yaşamın büyük bir örneğidir bizler de bunun küçük bir parçasıyız. Futbol sadece bir takımı destekleyip tüm sosyal yaşamla bağlantının kesilmesi değildir. Bizleri diğer taraftar gruplarından ayıran özelliğimiz çevremizde olup biten sosyal konulara duyarlı olmamızdır. Futbolun “borsada değil arsada güzel” olduğunu savunan anlayışı her zaman benimsemiş ve bu yolda mücadele etmişizdir.

WhatsApp Image 2018 01 17 at 15.59.52

Hopaspor’un bu seneki pozisyonunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Şehrini arkasına alan takımızın bu sene şampiyon olacağına inanıyoruz. Hiç olmayacak maçlarda, kendimizden güçsüz gördüğümüz takımlara önemli puanlar kaybettik. Fakat ligin son maçı olan Kendirli maçında ve ligin ikinci yarsının ilk maçı olan Serhat Ardahanspor maçında takımımız bize yeniden gösterdi ki bu takım şampiyonluğun en büyük adayıdır.

Son olarak ne söylemek istersiniz?
Şampiyonluk yolunda ilerleyen takımızdah başarılar bekliyor ve girmiş olduğumuz yeni yılda barış ve kardeşliğin hakim olmasını diliyoruz.