Annesi ve babası tutuklu küçük Arev’in sessiz çığlığı

0
916

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle tutuklanan anne ve babasından ayrı kalan 8 yaşındaki Arev’e bakan teyzesi, “Şimdiye kadar hiç ağlamadı” dedi.

Arev sekiz yaşında bir çocuk. Annesi Nurcan Vayiç Aksu ve babası Cemil Aksu ‘sosyal medya paylaşımları’ gerekçesiyle 40 günü aşkın süredir tutuklu. Tutukluluğa yaptıkları son itiraz da reddedildi. Arev, annesini ve babasını çoğu zaman kalın bir camın arkasında görüyor. Anne ve babasının yokluğunu aratmamak için Arev’i mutlu etmeye çalışan teyze Tülay Vayiç, “Arev, şimdiye kadar hiç ağlamadı. En son kapalı görüşte camın arkasında annesini görünce gözleri doldu, yanakları kızardı ‘özledim ne zaman çıkacaksın’ diye sordu” diyor.

Teyze Vayiç, Arev’in mutluluğu için elinden geleni yaptığını anlatıyor. Arev’in dirayetli bir çocuk olduğunu, bugüne kadar hiç ağlamadığını söylüyor. Ancak, çocuk, son 10 gündür sürekli özledim demeye, annesinin, babasının ne zaman çıkacağını sormaya başlamış. Teyze Vayiç, “Bazen okula gitmek istemiyor. Arada onu kendi evlerine götürüyorum, bir iki gün beraber orada kalıyoruz. Evleri şu an boş. Annesinin, babasının eşyalarını, kendi oyuncaklarını görünce biraz mutlu oluyor. Kendi evime getiriyorum yine morali bozuluyor” diyor. Vayiç, Arev’in moralinin bozulduğu son kapalı görüşü ise şöyle anlatıyor: “Camın arkasında annesine dokunamadığı için üzüldü. Ben ne kadar çabalasam da onun anne ve babasına ihtiyacı var. Ben sadece Arev için onların çıkmasını istiyorum. Onu üzgün görünce ben de üzülüyorum. Arev’i hem annesinden hem bababasından yoksun bırakıyorlar. Tek dileğim bir an önce Nurcan ve Cemil’e yapılan bu hukuksuzluğun son bulması.”