Arhavi’de Bir Hamsi Şöleni de ARYADER’den

0

Arhavi Doğa Koruma Yayla Turizm ve Geliştirme Derneği (ARYADER) Çifte köprü de 2. Hamsi şenliği düzenledi.

ARHAVİ-Arhavi’de Hamsi Şölenleri devam ediyor. Bu defa da Arhavi Doğa Koruma Yayla Turizm ve Geliştirme Derneği (ARYADER)  Çifte köprü de 2 Hamsi Şenliğini düzenledi. 2. Hamsi şenliğine Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın, Artvin Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Çörek, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Yazgan, Jandarma Bölük Komutanı Musa Engin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasın Yılmaz, İlçe Spor Müdürü Erol Tosun, Kurum ve Daire Amirleri ile Dernek Y.K. Üyeleri, üyeler ve Arhavililer katıldı.

Oldukça neşeli bir ortamda geçen Hamsi Şenliğinde dernek Başkanı Fatma Kuru ve Yönetim Kurulu Üyeleri konuklarla yakından ilgilenerek şenliğin hatasız bir organizasyonla gerçekleşmesini sağladılar.

fatma kuru
ARYADER Başkanı Fatma Kuru

ARYADER Başkanı Fatma Kuru şenlikte yaptığı konuşmada şenliklerine katılan tüm Protokol üyeleri ve konuklara teşekkür ederek “Derneğimizi geçmiş yıllarda kurduk ve kurulduktan bu tarafa bir dizi etkinliklere katılarak, ilçemizde çeşitli faaliyetlerde bulunduk. Bunların en önemlisi de yaylalarımızda düzenlediğimiz yayla festivallerimiz. Amacımız yaylalarımızın özgün yapısını koruyarak sorunlarımıza karşı kamuoyunun sesimizi duymasını sağlamaktır.

Yayla kültürü başlı başına bir gelenektir ve bu geleneğin yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılmasında naçizane bugün elimizdeki nöbet bayrağımızla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu yıl 2’ncisini düzenlediğimiz Hamsi şenliğimize katıldığınız için başta Sayın Kaymakamımız, Sayın Garnizon Komutanımız, Sayın Cumhuriyet Başsavcımız ve değerli kurum ve daire amirlerimiz ve konuklarımıza Yönetim Kurulum adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Afiyet olsun” dedi.,

Hamsi şenliği de başladığı aynı coşku ile sona ererken şenliğe katılanlarda başkan Fatma Kuru ve Y.K. üyelerine düzenledikleri şenlik için teşekkür ettiler.