Artvin Üzüntülü: Emin Özgün’ün vefatı için yüzlerce taziye mesajı yayımlandı

0
663

ARTVİN – Artvin’de 1999-2014 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi’nden 3 dönem belediye başkanlığı yapan Dr. Emin Özgün, Ankara’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Eski Başkan Emin Özgün’ün vefat haberini duyanlar gerek sosyal paylaşım sayfalarından gerekse de internet sayfalarından taziye mesajları yayımlayarak üzüntülerini dile getirirken başsağlığı mesajlarını ilettiler.

İşte o mesajların bazıları:

Vali Muhterem İnce’den Taziye Mesajıvali ince

Vali Muhterem İnce, Ankara’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Artvin Eski Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün için taziye mesajı yayınladı.

İlimizde 1999-2014 yılları arasında 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan Dr. Emin Özgün’ün Ankara’da geçirdiği trafik kazasında vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu acı olay tüm şehrimizi ve Artvinli hemşerilerimizi derinden üzmüştür. Eski Belediye Başkanımız Dr. Emin Özgün’e Allahtan rahmet, ailesi ve yakınları başta olmak üzere bütün Artvinli hemşerilerimize başsağlığı diliyorum” dedi.

israfil kışlaAK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla: Haberi Büyük üzüntü ile öğrendim

Emin Özgün’ün ölüm haberini büyük bir üzüntü içerisinde öğrendiğini belirten AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla yayımladığı mesajda; “Üç dönem Artvin belediye başkanlığı yapan Emin Özgün ağabeyinin bir trafik kazasında vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Mekanı cennet olsun Ailesine sevenlerine ve hemşerilerime başsağlığı diliyorum. Allah sabırlar versin” ifadelerini kullandı.

uğur bayraktutanCHP Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan: Artvin’imizin Başı sağ olsun

Özgün ile yıllarca birlikte omuz omuza siyaset yapan CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan’ın acısı büyüktü. Bayraktutan yayımladığı taziye mesajında; “1999-2014 yılları arasında Artvin’in 3 dönem Belediye Başkanlığını yapan Dr. Emin ÖZGÜN Ankara’da geçirmiş olduğu elim bir trafik kazası sonucunda maalesef hayatını kaybetmiştir. Emin Başkanımıza Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dilerim. Artvin’inim izin başı sağ olsun” dedi.

mehmet kocatepeArtvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe: Bu acı olay tüm şehrimizi derinden üzmüştür

Özgün’ün ölümünün hiç kuşku yok ki en fazla etkilediği kişilerden biri de Artvin Belediye Başkanlığı makamını kendisinden teslim aldığı Mehmet Kocatepe idi. Kocatepe yayımladığı mesaj ile üzüntüsünü dile getirirken bu acı olayın tüm ilimizi üzdüğünü ifade etti. Kocatepe mesajında; “Artvin’in 1999-2014 yılları arasında 3 dönem belediye başkanlığı yapan Dr. Emin Özgün’ün Ankara’da geçirdiği trafik kazasında vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu acı olay tüm şehrimizi derinden üzmüştür.

Ağabeyimiz Dr. Emin Özgün’e Allahtan rahmet, ailesine, dost ve akrabaları başta olmak üzere tüm Artvin halkına başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Artvin Belediyesi ‘Eski Başkanımızı Kaybettik’ Dedi

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, bu gece Ankara’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Artvin Eski Belediye Başkanı Emin Özgün için bir taziye mesajı yayımladı. Mesajda eski Belediye Başkanımız vefat etti ibaresi kullanıldı

Artvin’in 1999-2014 yılları arasında CHP’den 3 dönem belediye başkanlığı yapan Dr. Emin Özgün’ün Ankara’da geçirdiği trafik kazasında vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu acı olay tüm şehrimizi derinden üzmüştür.

Ağabeyimiz Dr. Emin Özgün’e Allahtan rahmet, ailesine, dost ve akrabaları başta olmak üzere tüm Artvin halkına baş sağlığı diliyorum.” Dedi.

erkan_baltaAK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta: Sevenlerine Başsağlığı diliyorum

AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta’da yayımladığı mesajda başsağlığı dileğinde bulundu. Balta mesajında; “Artvin’in 1999-2014 yılları arasında CHP’den 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan Dr. Emin Özgün’ün Ankara’da geçirdiği trafik kazasında vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu acı olay tüm şehrimizi derinden üzmüştür.

Dr. Emin Özgün’e Allahtan rahmet, ailesine, dost ve akrabaları başta olmak üzere tüm Artvin halkına başsağlığı diliyorum” dedi.

maksut-kocakAK Parti Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak: Şehrimize hizmet etmişti

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak’ta başsağlığı mesajı ileten isimlerdendi. Koçak mesajında; “1999-2014 yılları arasında şehrimize Belediye Başkanlığı yaparak hizmet etmiş olan Dr. Emin Özgün Başkanımıza Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim. Allah makamını cennet eylesin” ifadelerine yer verdi.

akparti kadın kolları il başkanıArtvin AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Güneri: Üzüntümüz Büyük

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Reyhan Keskinkurt Güneri ise mesajında; “ Artvin’in 1999-2014 yılları arasında CHP’den 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan Dr. Emin Özgün’ün Ankara’da geçirdiği trafik kazasında vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu acı olay tüm şehrimizi derinden üzmüştür.

Dr. Emin Özgün’e Allahtan rahmet, ailesine, dost ve akrabaları başta olmak üzere tüm Artvin halkına başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin Taziye Mesajı Yayımladı

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’de taziye mesajı yayımlayan isimler arasındaydı. Aytekin Mesajında; “Artvin’de üç dönem Belediye Başkanı seçilen ve 15 yıl Artvin Belediye Başkanı olarak memleketine hizmet eden Artvin eski Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün’ün elim bir trafik kazası sonucu Hakk’ın rahmetine kavuştuğunu üzüntüyle öğrendim. Tanımaktan ve bir dönem birlikte görev yapmaktan onur duyduğum, yüreğimizde Emin abimiz olarak yer eden Dr. Emin Özgün’e Allah’tan rahmet diliyor, ailesine, yakınlarına, siyaset camiasına ve hemşerilerimize sabırlar temenni ediyorum. Allah mekânını cennet eylesin” vurgularına yer verdi.

 

hasan çavuşMurgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş’tan taziye

Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş’ta taziye mesajı yayımlayarak duyduğu üzüntüyü dile getirdi. 3 dönem Artvin Belediye Başkanlık görevini yapmış olan Dr. Emin Özgün elim bir trafik kazası sonucu vefat etmiştir. İlimizin başı sağolsun. Acımız büyüktür. Yakınlarına sabır dilerim” ifadelerine yer verdi.

 

nedim cihanHopa Belediye Başkanı Nedim Cihan: Tüm dost ve akrabalarının başı sağ olsun

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’da bir taziye mesajı yayımlarken, mesajında; “Artvin eski Belediye Başkanı Emin Özgün’ün Ankara’da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybettiğinin haberini almış bulunuyoruz, Hopa Belediyesi olarak üzüntümüzü bildirir ailesinin acısını paylaşıyoruz, Artvin halkının başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

 

Zeki AlkanArtvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan: İlimiz İçin Önemli Bir Değerdi

Artvin Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Alkan’da bir başsağlığı mesajı yayımlarken, mesajında Dr. Emin Özgün’ün ilimize önemli hizmetlerde bulunan, şahsına münhasır, güler yüzlü, Artvin sevdalısı ve demokrat bir insan olduğuna vurguda bulanarak kendisinin unutulmayacağı belirtildi. Alkan mesajında; “ Artvin’in önemli değerlerinden 3 dönem belediye başkanlığı görevinde bulunan Dr. Emin Özgün’ü kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz. Trafik terörüne kurban verdiğimiz Dr. Emin Özgün gerek kişiliği gerekse de yaptıkları ile asla unutulmayacaktır. Şahsına münhasır kişiliği, basına verdiği önem, yaptığı hizmetler ve ilimiz turizmine sağladığı katkılarla hiçbir zaman unutulmayacak olan Dr. Emin Özgün’e Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. İlimizin kaybı büyüktür” ifadelerine yer verdi.

CHP Rize İl Başkanlığı’da başsağlığı mesajı yayımladı

Rize CHP İl Başkanlığı da bir mesaj yayımlayarak başsağlığı mesajında bulundu. İl Başkanlığı mesajında; “Önceki 3 dönem Artvin Belediye Başkanımız Emin Özgün dün gece elim bir trafik kazası sonucu vefat etmiştir. Cenazesi yarın Ankara Karşıyaka camiinde ögle namazından sonra defnedilecektir. Tüm sevenlerine önemle duyurulur. Bizlerde CHP Rize İl Örgütü ve İL BAŞKANI MESUT RAKICI adına ARTVİN halkına ve Ailesine başsağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

aydın tüfekçioğluRektör Adayı Aydın Tüfekçioğlu’da üzüntüsünü dile getirdi

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve rektör adayı Aydın Tüfekçioğlu yayımladığı mesaj ile üzüntüsünü dile getirdi. Tüfekçioğlu, mesajımda; “Üç dönem Artvin Belediye Başkanlığı yapan Dr. Emin ÖZGÜN’ün elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesi bizleri derinden üzmüştür. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

 

Selim Bilgin: Artvin siyasetinin gelmiş geçmiş en renkli simalarındandı

Son yerel seçimlerde CHP’de önseçimde birlikte mücadele veren ancak her daim siyasette el ele kol kola bulunan Selim Bilgin ise yol arkadaşını kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan simalardandı. Bilgin yayımladığı mesajında; “Artvin Siyasetinin gelmiş geçmiş en renkli simalarından. Artvin Belediye Başkanı — EMİN Başkanı — Ankara da — elim bir trafik kazası sonucu — kaybetmiş bulunmaktayız — Üzüntümüz büyük — Nurlar için de yat — tüm sevenlerine sabır dilerim — Allah Rahmet Eylesin…” ifadelerini kullandı.

 

ASKF Başkanı Sadettin Dağ’da üzüntüsünü dile getirdi

Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ’da yayımladığı mesaj ile üzüntüsünü dile getirirken; “1999-2014 yılları arasında 3 dönem Artvin Belediye Başkanlığı yapmış Dr. Emin Özgün’ü dün gece Ankara’da geçirdiği trafik kazası sonucu kaybettik. Sevenlerine ve tüm Artvin halkına sabırlar diliyorum” dedi.

 

Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Hasan Akın’dan Özgün için şiirli mesaj

Son iki yerel seçimde Demokrat Parti’den Belediye Başkan adayı olarak Özgün ile tatlı bir rekabet içerisinde olan ancak iyi bir dostlukları bulunan Hasan Akın’da yayımladığı mesaj ile üzüntüsünü dile getiren isimlerden. Akın duygularını şiirle dile getirirken, şiirinde; “ En büyük düşmandır derdin cehalet

Adil oldun hep dağıttın adalet

Sende bize haklarını helal et

Bizler sana helal ettik Başkanım

Adın Emin di ya sende emindin

Artvin’le dertlendin güldün sevindin

Üç dönem seçildin hep çok sevildin

Seninle hizmeti tattık Başkanım

Emir yaratandan kulu neylesin

Diller öldüğünü nasıl söylesin

Allah gani gani rahmet eylesin

Biz sana şahadet ettik Başkanım” ifadelerine yer verdi.

KARDEF’ten Taziye Mesajı

Karadeniz Dernekler Konfederasyonu da yayımladığı mesaj ile Artvin’in eski belediye başkanı Emin Özgün’ün ölümünden duyulan üzüntüyü dile getirdi. Özgün mesajında; “Üç dönem Artvin belediye başkanlığı yapan Sayın Emin Özgün Beyin trafik kazası sonucu vefat ettiği haberi, uzun zamandır Artvin’e hizmet eden biz ARTVİNLİLERİ derin bir üzüntüye boğmuştur. KARDEF Ailesi olarak Değerli büyüğümüze Allahtan rahmet, Artvin halkına yakınlarına, tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz, Mekânı cennet olsun nur içinde yatsın” ifadelerine yer verdi.

 

Nuri Kemal DemirelArtvinliler Hizmet Vakfı Eski Başkanı Nuri Kemal Demirel: Arkadaşımı Kaybettim

Artvinliler Hizmet Vakfı Eski Başkanı Nuri Kemal Demirel, yayımladığı mesajda ‘arkadaşımı kaybettim’ dedi. Demirel mesajında; “Yol arkadaşım, güzel ve dobra insan Eminciğimi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Söylenecek söz, yazılacak cümle bulamıyorum. Uzun yıllar tatlı sert bir arkadaşlığımız olan Eminciğimin ölümüne halen inanamıyorum. Ailesine ve sevenlerine sabır kendisine de Allah’tan rahmet diliyorum. Acımız büyük” dedi.

 

musa-ulutaşMusa Ulutaş’tan Taziye Mesajı

Son genel seçimlerde CHP Artvin 2. sıra Milletvekili Arhavi eski Belediye Başkanı Musa Ulutaş’ta taziye mesajı yayımladı. Mesajında; “Artvin’imizin önceki dönem Belediye Başkanı Sn. Emin ÖZGÜN Ankara’da geçirmiş olduğu elim bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybetmiştir. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun. Özgün ailesine Allah sabırlar versin. Artvin halkının ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun” dedi.

 

levent_turanLevent Turan: Siyaset Ağabeyimizi Kaybettik

Son yerel seçimlerde Murgul ilçesinden CHP Belediye Başkan adayı olan Levent Turan’da Emin Özgün’ün ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Turan mesajında Artvin’in ve siyasetin kaybının çok büyük olduğunu ifade ederken; “ Emin Özgün’ün ölümünü duymuş olmaktan dolayı büyük bir üzüntü içerisindeyim. Trafik terörüne kurban verdiğimiz Özgün, Artvin siyasetinin en renkli isimlerinin başında gelirken, siyasette Artvin’in ağabeylerindendi. Artvin’e yaptığı hizmetler, partimize sağladığı katkılar ile asla unutulmayacak isimlerden olan Emin Özgün’e Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Kaybımız ve acımız çok büyüktür. Artvin’imizin başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.

 

zafer aydemirMHP Eski İl Başkanı Zafer Aydemir: Artvin’e Olan Sevgisinin Bir “Kara Sevda”Olduğuna Şahit Olanlardanım.

MHP eski İl Başkanı Zafer Aydemir de başsağlığı mesajı yayımlayan isimlerden. Bir dönem birlikte Artvin’e hizmet eden Aydemir duyduğu üzüntüyü; “EMİN BAŞKAN.

Artvin eski Belediye Başkanı. Ankara’da meydana gelen Elim bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Yarım asra dayanan bir dostluğumuz vardı. İl başkanlığı yaptığım dönemlerde onun, ARTVİN’e olan sevgisinin bir “KARA SEVDA” olduğuna şahit olanlardanım. Çok üzüldüm. Başta ailesi olmak üzere, CHP camiasına ve bütün ARTVİN halkına başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin” ifadelerine yer verdi.

 

ramazan balcıoğluRamazan Balcıoğlu: Artvin renkli bir siyasetçisini kaybetti!

08 Artvin Dergisi İmtiyaz Sahibi Ramazan Balcıoğlu’da derginin yayın hayatında büyük destekleri olan Özgün’ü unutmadı. Balcıoğlu mesajında; “1 Ağustos 2016 Saat 23:00 sıralarında Ankara-Eskişehir otoyolu üzerinde seyir halindeyken bir Jeep’in aracına arkadan çarpması sonucunda, aracın kontrolünü kaybederek yol süpürme aracına arkadan çarpan Özgün, olay yerinde hayatını kaybetti.

1954 Yılında Artvin’de doğan Emin Özgün ilk, orta ve lise eğitimini Artvin’de tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini 1980 yılında bitirdi. Emin Özgün önce Adapazarı Devlet Hastanesi’nde sonra İstanbul Koşu Yolu Hastanesi’nde diş hekimi olarak görev aldı.

1999 ve 2004 yerel seçimlerinde belediye başkanı olan Özgün, 2009 seçimlerinde de halen belediye başkanıydı. 2014 seçimlerinde ise %37.2 oyla seçimi mevcut başkan Mehmet Kocatepe’nin gerisinde tamamladı.

Artvin’e katkılarından dolayı Artvin halkının sevgisini kazanan Özgün yaşamını Ankara’da geçiriyordu. Her şey için teşekkürler başkan. Gittiğin yer cennet olsun. Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

 

bayar şahinArtvinli Sanatçımız Bayar Şahin de Özgünü Unutmadı

Artvinli sanatçı Bayar Şahin’de Özgün için mesaj yayımlayan isimler arasında yer aldı. Şahin Mesajında; “DR. Emin özgün başkanımızı kaybettik başımız sağ olsun. Artvin’e yürekten sevdalı üç dönem başkanlık yapmış güzel insanı kaybettik. Allahtan rahmet diliyorum. Acılı ailesine ve tüm Artvin Halkına, onu seven herkese baş sağlığı, sabır diliyorum… Sen bir efsaneydin ışıklar içinde kal…” dedi.

 

nevzat güvenNevzat Güven: Allah’tan Rahmet Diliyorum

İşadamı Nevzat Güven ise mesajında; “3 Dönem belediye başkanlığı yapan bir dönemde beraber çalıştığım Emin ÖZGÜN Abimize ALLAH tan rahmet diliyorum mekanı CENNET olsun Ailesine dost ve arkadaşlarına baş sağlığı diliyorum …” dedi.

 

nedim koyuncuNedim Koyuncu Üzüntüsünü Dile Getirdi

Hopa spor Başkanı ve İşadamı Nedim Koyuncu ise mesajında; “3 dönem ARTVİN BELEDİYE başkanlığı yapan değerli dostum EMİN ÖZGÜN abim Ankara’da akşam saatlerinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kendisine Allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum mekânın cennet olsun abi” ifadelerine yer verdi.

 

belkıs demirBelkıs Demir: Ölüm yakışmadı

Artvin siyasetin zaman zaman rakip zaman ise birlikte hareket ettiği isimlerden Emin Özgün’ü kaybetmenin acısını ‘Sana Yakışmadı’ sözleriyle dile getiren Belkıs Demir ise “sana hiç yakışmadı.. Böyle erken veda… İnanmak istemiyorum… Başkalarının hayatına mal olan trafik canavarlarını lanetliyorum… IŞIKLAR İÇİN de UYU ARTVİN SEVDALISI…” ifadeleri ile duygularını dile getirdi.

 

fehmi mutluArtvin ACED Derneği Başkanı Fehmi Mutlu: Mekânı Cennet Olsun İnşallah

Artvin ACED Derneği Başkanı Fehmi Mutlu ise taziye mesajında; “Sayın başkan Emin Özgün başkanı kaybetmek hem sevenlerini üzdü hem de Artvin’imizi, mekânı cennet olsun inşallah, ailesine sabır ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Emin Özgün’ün ölümünden dolayı üzüntülerini dile getiren isimlerden bazıları bunlardı. Daha yüzlerce kişi gerek sosyal paylaşım sitelerinden gerekse de yayımladıkları mesajla üzüntülerini dile getirerek Özgün’ün unutulmayacağını beyan ettiler. Özgün’ün ölümünün yankıları devam edecek.