Artvin ve ilçelerinde CHP’nin belediye başkan adayları netleşti

0
1971

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı ve bütün merkez İlçe başkanlıkları kararıyla Artvin’de yerel seçimlerde belediye için aday olmak isteyen 21 Eylül tarihine kadar adaylıklarını açıklamaları zorunluluğu getirildi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı ve bütün merkez İlçe başkanlıkları kararıyla Artvin’de yerel seçimlerde belediye için aday olmak isteyen 21 Eylül tarihine kadar adaylıklarını açıklamaları zorunluluğu getirildi.

Memur olmayanların yapacağı başvuruda Artvin Merkez’den 3 aday ismini açıklarken il genelinde ise toplamda 24 aday başvuruda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanlığı ve Bütün ilçe Başkanlarının ortak kararıyla bu yerel seçimlerde farklı bir yol izliyor. Türkiye geneli harici alınan kararda memur olmayan vatandaşlar 21 Eylül’e kadar belediye başkanlıkları için aday adaylıklarını açıklamalarını zorunluluğu getirdi. Bu sürede yapılan başvurularda Artvin Merkez’de 3 aday adayı açıklama yaparken il genelinde ise 24 partili adaylığını açıkladı.

CHP Artvin Ve İlçeleri Belediye Başkan Aday Adayları İsim Listesi

CHP ARTVİN MERKEZ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI
Ahmet Biber, Demirhan Elçin, Selim Bilgin

CHP ARHAVİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI
Engin Erkan, Mustafa Tatar, Vasfı Kurdoğlu

CHP ARDANUÇ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI
Mesut Aksakal, Yıldırım Demir

CHP HOPA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI
Gürbüz Akyüz, Turan Kasımoğlu, Taner Ekmekçi, Murat Özçep, Turgay Güngör, Nusret Ustabaş, Fehmi Ustabaş, Hasbi Uğur Topaloğlu

CHP KEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI
Ali Altunkaya, Ergül Akçiçek

CHP ŞAVŞAT BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI
Erkan Dede, Ertan Turan, Naci Köroğlu, Nihat Acar

CHP MURGUL BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI
Mehmet Yıldırım, Erkan Şeyhoğlu

Borçka belediye başkan adayı tek aday olarak belirlendiği, memur olduğu için YSK’nın belirleyeceği takvime göre istifa ettikten sonra isminin açıklanacağı belirtildi. Yusufeli’de de tek aday çıkacağı ya da burada ittifakta olabileceği öğrenildi.