‘Bağımlılık’ Konulu Yarışmanın Ödülleri Sahiplerini Buldu

0
526

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde ülke genelini kapsayan; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak, onlara sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve İnternet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak amacıyla edebi ( şiir, kompozisyon) ve görsel dal ( resim, afiş, karikatür, kısa video) olmak üzere iki dalda düzenlenen “Bağımlılık” konulu yarışmanın ödül töreni İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Köse, okul yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Artvin Yeşilay Derneği Başkanı Tuncer Başer ile birlikte öğrencilere   ödüllerini veren İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşamak adına farkındalık oluşturan bu yarışmayı önemli bulduğunu ifade etti. Bağımlılıklar ve zararlı alışkanlıklarla mücadelede  İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarda çeşitli etkinlikler düzenlendiğini  belirten Kahveci, “Sadece okul çağındakilerin değil toplumun tamamının bu konuda bilinçlenmesi için hep birlikte çalışmalıyız.” dedi.

Her kategoride birinci olan eserler Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezince ülke genelinde düzenlenen yarışmada ilimizi temsil edecek.