Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu CHP’den Mv. aday adayı oldu

0
81

Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu 18 Mart Cumartesi günü CHP Artvin milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

CHP Artvin Milletvekili 28. Dönem aday adayı olabilmek için akademisyenlikten istifa eden Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu, başvuru yaparak aday adaylığını resmileştirdi. Türk ve Dünya tarihinin çok önemli bir yıldönümünde 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’min 108. yıldönümünde başvuru yapan Kurdoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Bugün, 18 Mart 2023. Aktif siyasete giriş yaptığım tarihtir. Bugünün çok daha önemli ve görkemli bir tarihi var ki bu tarih olmasa 23 Nisan 1920 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kurulamazdı. Bu tarih Çanakkale Zaferidir.  Böyle anlamlı bir günde TBMM 28. Dönem Milletvekili aday adaylığı için başvurumu yapıyorum.

Dünya tarihinin en şanlı bölümünün adı olan Çanakkale zaferinin 108. yılında, Vatanın bir çakıl taşını bile canları pahasına kimseye vermeyen Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyorum. Ülkemizin en çok birlik ve beraberlik içinde olması gereken bu sürece uygun olarak, birleşe birleşe büyüyecek ve yeniden başaracağız. Ülkemizin üzerinde dolaşan bu kara bulutları mutlaka dağıtacağız. Bunun için milletimizin sağduyusu ve desteği en büyük gücümüz olacaktır.

Artvin’imizin sosyoekonomik gerilemesini ve doğal varlıklarının üzerindeki büyük tahribatı durdurma ve tersine çevirme gereği açıktır. Beni bu uğurda destekleyip yüreklendirenlere selam olsun.

Sadece sosyal değil fiziksel anlamda da yeniden düzeltilip inşa edilme iradesine ve sürecine ihtiyacı olan ülkemizin hizmetkârı olmaya talip olduk. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ülkemizin milletimizin bekası için çok önemli bir umudun yolunu açtı.

Bu kötü gidişattan rahatsız olan herkesle bir araya geldi, birliktelik oluşturdu. Rehberlik yaptı. Ağabeylik yaptı. Millet İttifakı ile adeta 85 milyonun umudu oldu.

Ben gönülden inanıyorum ki 14 Mayıs’ta 13. Cumhurbaşkanı Sayın Kılıçdaroğlu olacaktır.  Türkiye’de yeni bir dönem başlayacak.

Artvin halkının tüm varoluş mücadelesinin yine ve daha güçlü olarak içinde olacağım sözünü bir kere daha tekrar ediyorum. Milletvekilliği aday adayı olan her biri Artvin değeri olan ve olacak olan tüm aday adayı dostlarıma içten başarılar dilerim” dedi.