Gümrük Çalışanları Sendikası, Sarp Sınır Kapısı personeline baskı ve mobbing uygulanmasına dair açıklama yaptı

0
139

Gümrük Çalışanları Sendikası, Artvin’de bulunan Sarp Sınır Kapısı bünyesindeki personele dönük baskı, mobbing ve sürgün uygulamalarına dair açıklama yaptı, Bölge Müdürü Recep Bilgin’i uyardı.

Artvin’de Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü’nde çalışan personelin son zamanlarda Bölge Müdürü Recep Bilgin tarafından mobbing, baskı, hakaret küfür ve kadın çalışanlara yönelik cinsiyetçi ve ayrımcı söylemlere maruz kalması, keyfi sürgünlere gönderilmesiyle ilgili Gümrük Çalışanları Sendikası yazılı bir açıklama yaptı.

Gümrük Çalışanları Sendikasının açıklamasında “Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir, devlet memurları hukuk kurallarını uygulamakla mükelleftir. Bu kuralları uygularken profesyonel davranmalı, kendilerine verilen yetkileri egolarını tatmin etmek için kullanmamalıdır” denilerek personelin yılın 365 günü 7/24 çalışmakta olduğu, çalıştığı yerde tehdide, baskıya, teröre maruz kaldığını belirtildi. Açıklamanın devamında “Çalışma şartlarımız kamuoyu tarafından bilinmektedir. Hal böyle iken hiç kimse vatanseverlik kisvesi altında çalışma arkadaşlarımızı ezmeye, çalışma arkadaşlarımıza hakaret etmeye, onları sürgün gibi geçici göreve göndermeye kalkışmasın. Buradan ilgili bölge müdürünü uyarıyor, sayın Genel Müdürlerimizi, Bakanımızı ve Cumhurbaşkanımızı konunun takipçisi olmaya davet ediyoruz.“ ifadelerine yer verildi.