Hopa’da Kış Voleybol Turnuvası Düzenlenecek

0
947

Hopa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Hopa Voleybol Spor Kulübü ve Denizin Asi Çocukları taraftar grubu tarafından Kış Voleybol Turnuvası düzenleniyor.

Geçmiş yıllarda plaj voleybolunda bir çok organizasyona ev sahipliği yapan Artvin’in Hopa ilçesinde bu kez Voleybol Kış Turnuvası düzenlenecek. Hopa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Hopa Voleybol Spor Kulübü ve Denizin Asi Çocukları taraftar grubu tarafından düzenlenecek olan turnuvanın son başvuru tarihi 20 Aralık olarak belirlendi.

Voleybol Her Yerde

Hopa Voleybol Spor Kulübü başkanı Deniz Dağıstanlı, kulüp olarak henüz yeni kurulduklarına ancak Hopa’nın voleybola olan ilgisine ve deneyimine değinerek “Hopa Voleybol Spor Kulübü’nü dernek statüsünde kurduk. Çalışmalarımıza hemen başlamak istedik. Voleybolun her yerde, her mevsimde ve her yaşa hitap eden bir spor olduğunu vurgulamak amacıyla İlk iş olarak kış turnuvası düzenleme kararı aldık. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz Mehmet Zafer Yazıcı ile görüşerek, sayın Hopa Kaymakamımız Abdurrezzak Canpolat’ın katkılarıyla düzenleyeceğimiz turnuva sonrasında da alt yapı ve amatör lig için çalışmalarımıza başlayacağız.”

En az 8 Kişilik Karma Takımlar Yarışacak

Turnuvada en az 8 en fazla 12 kişilik erkek ve kadınlardan oluşan karma takımların yarışacağını belirten Deniz Dağıstanlı “ Turnuva için son başvuru tarihi 20 Aralık. 21 Aralık günü yapılacak olan çekilişle grupların oluşturulmasının ardının 24 Aralık’ta turnuvamız başlayacak. Turnuvanın maçları Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün kapalı spor salonunda oynanacak.” dedi.

Sadece futbol değil her dalda Hopa’nın gençleri olmalı

Turnuvaya katkı veren Denizin Asi Çocukları taraftar grubu adına konuşan Engin Korkmaz “Son yıllarda özellikle futbolla anılan Hopamız, voleybol ve diğer spor dallarında da deneyim sahibi. Özellikle kış ayı insanların aktivitelerden uzak kaldığı zamanlar. Bu zamanlarda gençleri salonla ve sporla buluşturmak amacındayız. Taraftar grubu olarak da gençlerimizin sadece futbolla değil diğer amatör branşlarla ilgilenmesini sağlamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.