Yusufeli Belediyesi’nden Kamu Kurumlarına Destek

0
710

YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi, Yusufeli Barajı ve yeniden yerleşim sürecinde, yıllardır merkez idarenin desteğini alamayan Yusufeli kamu yapılarına imkânları doğrultusunda destek vermeye devam ediyor.

Kamulaştırma sürecinde iş yükü artan Yusufeli adliyesinin çalışmalarını uygun koşullarda yürütebilmesi için ihtiyaç duyduğu yeni mekânlar Yusufeli Kaymakamlığı ve Yusufeli Belediyesi’nin katkılarıyla yapılıyor. Hükümet Konağı’nın arkasındaki alanda yapılan Yusufeli Adliyesi ek binası, Yusufeli Belediyesi tarafından istinat duvarları ve çevre düzenlemesi yapılarak Yusufeli yeni yerleşim yeri ihalesini alan firma tarafından prefabrik olarak kuruldu. Ayrıca, Yusufeli adliye binasının eski binası ile ek binası arasında bağlantının sağlanması için bağlantı noktası oluşturuldu ve ek bina ile eski bina arasında yeni bir koridor açılarak bağlantı odası yapıldı. İç dizaynı ve bağlantıları ile altyapı çalışmaları da Yusufeli Belediyesi tarafından karşılanan bağlantı odası da tamamlanarak Yusufeli adliyesinin kullanımı için teslim edildi.

Yusufeli Belediyesi geçen ay ilçe müftülüğünün talebi üzerine ‘Nur Damlaları’ adlı anaokulunu yaparak ilçeye bir anaokulu kazandırmıştı.