Artvin Çoruh Üniversitesi’nde Sergi

0
1430
????????????????????????????????????

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme dersi kapsamında düzenledikleri “Materyal Sergisi’’ açıldı.

Eğitim Fakültesi giriş katında 5 Ocak 2015 günü gerçekleşen açılışa, Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Karakaş, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hatice Kumandaş, Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri katıldı.

Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme dersi yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Özlem Ulu Kalın  serginin amacının, Aday öğretmenlerin,  öğretmenlik mesleğine atılmadan önce,  öğrencilerin kullanacakları araçları gerektiği zaman elleriyle yaparak materyalleri daha yakından tanımalarına fırsat sunmak ve dersin daha etkin bir şekilde işlenmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Dersler Daha Zevki Bir Hal Alıyor

Ulu Kalın, materyal geliştirme dersinin önemine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Teori ve uygulamayı dengeleyen “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme ” dersi, öğretmen adaylarına ders uygulamalarına yeni bir bakış açısı kazandırmaktadır. Bu da öğrenmeyi ve güdülenmeyi körüklemektedir. Bu uygulama öğrencinin başarısına önemli katkılar sağlamaktadırGünümüzde eğitimde materyal kullanımı oldukça artmış ve eğitimin hedeflerine ulaşması konusun da daha da iyiye gitmesine yardımcı olmaktadır. Bu kullanılan materyaller öğrencinin derse olan ilgisini arttığı ve sıkıcılıktan kurtardığı söylenebilir. Derste sadece öğretmen değil aynı zamanda öğrencide etkin oluyor. Dersler daha zevkli bir hal alıyor. Kullanılan zamanının daha kısa olduğu gözlemleniyor ve neticede etkili bir öğretim sağlanıyor’’ dedi.

Serginin kapanış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Karakaş dersin yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Özlem Ulu Kalın’ı ve öğrencileri tebrik ederek ‘’Böyle güzel çalışmaları yapan öğrenciler ülkemizin geleceği adına bize ümit veriyor’’ dedi.