Hopa’da Okul ve Kurum Müdürleri Toplandı

0
720

HOPA-Hopa’da okul ve kurum müdürlerimiz İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne´nin başkanlığında yapılan toplantıda bir araya geldiler.

Kahvaltı etkinliğini de içeren toplantıya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sezai Aydın ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aytekin Gürbulak´ta katıldılar.

Toplantının bir başka gündem maddesi; 1, 2, 3 ve 4. sınıflara devam eden öğrenciler için 2015-2016 eğitim öğretim yılında (BİLSEM) Bilim ve Sanat Merkezlerine öğrenci seçim süreci görüşüldü.

Toplantıda okulların kış saatine uygun olarak ders saatleri ile ilgili ortak düzenleme yapıldı.

Yine toplantının diğer bir gündem maddesi olan müdürlüğün organize ettiği “Değerlerimle Yaşıyorum” başlıklı projenin tanıtımı, uygulanması ile ilgili ortak akıl oluşturuldu. Bu proje ile Hopa İlçesinde ve Kemalpaşa Beldesinde bulunan tüm okul ve kurumları ve diğer paydaş ve proje ortakları ile Toplumsal Değerlerimizi yaygınlaştırmak ve davranış haline getirmek amaçlanmaktadır.

Yine gündem maddeleri arasında; yapılan deneme sınavlarından elde edilen verilerle öğrencilerin kazanımlarının değerlendirilmesi yapıldı. Bir başka gündem maddesi olan okul sporları ile ilgili açıklamalar ve bilgilendirmeler yapıldı.