Artvin Sinemasına 3D Makinesi

0
1381

ARTVİN-İl Özel İdaresi Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi sinemasında yenilik yapılarak 2d-3d dijital film makinesi alındı.

İl Özel İdaresi Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi Sinema Salonunda 35 MM formatında film makinası kullanılmakta iken yerine 2D-3D Dijital Film makinası Artvin halkına sinema sektöründe daha iyi hizmet sunulabilmesi için Vali Kemal Cirit’in girişimleriyle alındı.

Dijital sinema makinesi alınarak daha net daha kaliteli 2D’de 3D dijital film gösterimi yapılması sağlandı. Ayrıca bölgemizde ilk defa 3D film gösterimleri yapılacak olup diğer büyük şehirlerde sinemaseverlerin hizmetine sunulan bu hizmetten ilimizdeki sinemaseverler de faydalanacak. Sinemada gösterime giren filmler kurul tarafından tespit edilirken film seçimlerinde sinemaseverlerin talepleri ve seyirci sayısı dikkate alınmakta olup ayrıca 422 koltuk kapasitesine sahip olan salonumuzda her türlü kültürel etkinlikler gerçekleşiyor. Sinemada gösterime girecek filmler ağırlıklı olarak 1. Vizyon filmler ve son 3 aylık gösterimde olan 2. Vizyon Filmler olarak izleyicilere sunulacak. Sinemada Açlık Oyunları: Alaycı Kuş-2 filmi ile çocuklar için Snopy ve Charlie Browni adlı filmlerin 3D formatında gösterimi ilk defa yapılacak.