Hakkı Çapkınoğlu’na Yılın Voleybolcusu Ödülü

0
1787

HOPA-14. Türkiye Spor Adamları Ödülleri sahiplerini buldu. Çeşitli spor dallarında Türkiye genelinde yapılan oylamalar sonrası en çok oyu alarak yılın en iyi spor adamları listesine bir Hopa’lı da girdi.

Hopa’da Voleybol denildiğinde ilk akla gelen isim olan İbrahim Dağıstanlı’nın Voleybol sporuna kazandırdığı isimler arasında bulunan Hakkı Çapkınoğlu Türkiye Şampiyonu ARKAS forması ile yıllardır Voleybola emek veren bir isim.

ARKAS spor camiasında efendiliği ve sportmenliği kendini sevdirmesini de bilen Hakkı Çapkınoğlu takımın sahaya sürülen ilk kadrosunda da hep oynadı.

Yarışmanın başlamasından bu tarafa da Hopa spor kamuoyu da Hakkı Çapkınoğlu’na hep destek verdi. Hilton İstanbul Bosphorus Convention Center’de düzenlenen Ödül töreninde Yılın en iyi voleybolcusu seçilen Hakkı Çapkınoğlu’nu, ödülünü aldıktan sonra ilk tebrik eden de kendisi gibi Voleybolcu olan babası Oğuz Çapkınoğlu oldu.

Hakkı Çapkınoğlu burada yaptığı açıklamada öncelikli hedefinin Türkiye Voleybol Takımının Dünya sıralamasında en iyi yere gelmesi için mücadele etmek olduğunu, ARKAS’da mutlu olduğunu hocalarını ve arkadaşlarını çok sevdiğini, kendisinin bu noktaya gelmesinde her zaman yanlarında olan anne ve babasında da çok teşekkür etti. Hakkı Çapkınoğlu yarışma süresince ülkemizin her köşesinden ve en çokta İzmir ve Hopa’dan kendisine destek olanlara teşekkür etti.

Oğlunun başarısı ile çok mutlu ve gururlu olduğunu ifade eden baba Oğuz Çapkınoğlu’nun da mutluluğu ve yaşadığı sevinç ödül töreninde gözlerden kaçmadı.