Artvin’in Gururu Halk Oyunları Ekibi İstanbul Yolunda

0
660
Artvin'in Gururu Halkoyunları ekibi

ARTVİN – Artvin Belediyesi Halkoyunları Ekibi ve Tütüncüler Gençlik Spor Kulübü Halkoyunları ekibi Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) gösteri ekibi olarak, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından 25 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek Büyükler Geleneksel Düzenlemeli Dal Türkiye Şampiyonasında gösteri yapmak için İstanbul’a hareket etti.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 24-25 Eylül 2016 tarihleri arasında İstanbul Harbiye Cemil Topuz Açık Hava Sahnesinde düzenlenen Biz Birlikte Türkiye’yiz Halk Oyunları Türkiye Şampiyonasında THOF gösteri takımı olarak sahne alacak Artvin’in İncisi Türkiye’nin birincisi Artvin Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Tütüncüler Gençlik Spor Kulübü Halkoyunları Ekibi gösteri yapmak için eğitmenlerle birlikte 64 kişilik kadroyla yola çıktı.

Halk oyunlarında Türkiye’nin bir numarası olan Artvin Halk Oyunları ekiplerimiz bu yıl düzenlenen Büyükler Geleneksel Düzenlemeli Dal Türkiye Şampiyonasında yarışma öncesinde THOF gösteri ekibi olarak şampiyonada gösteri yapacak.

Halk Oyunlarında Türkiye Birincisi

Artvin Belediyesi Halkoyunları Ekibi ve Tütüncüler Gençlik Spor Kulübü Halkoyunları ekibi bu güne kadar katıldıkları şampiyonalarda birçok kez birincilik ve derece yaparak Türkiye’nin bu alanda en iyisi olduğunu kanıtlamışlardı. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu bu başarılar karşısında ekiplerimizi THOF gösteri takımı olarak 25 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek Büyükler Geleneksel Düzenlemeli Dal Türkiye Şampiyonası öncesinde gösteri yapmak için şampiyonaya davet etti.